БІЛЕЦЬКИЙ: ПОРОШЕНКО ЦИНІЧНО ТОРГУЄ СУВЕРЕНІТЕТОМ УКРАЇНИ

БІЛЕЦЬКИЙ: ПОРОШЕНКО ЦИНІЧНО ТОРГУЄ СУВЕРЕНІТЕТОМ УКРАЇНИ

Закон про особливий статус Донбасу порушує Конституцію і перетворює Україну на федерацію. Таку думку під час ефіру на телеканалі новин «24» висловив народний депутат, лідер Національного Корпусу Андрій Білецький.
«Закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей – антиконституційний, а отже аморальний. У нас унітарна форма правління. Ми перетворили країну з унітарної держави на федерацію», – наголосив він.

За його словами, цей закон, зокрема, вводить у правове поле України бойовиків т. зв. «ДНР-ЛНР», їхні силові загони, рішення судів на окупованих територіях.

«Петро Порошенко заявляв, що ми повинні об’єднатись у боротьбі за суверенітет нашої країни, але він є ініціатором та головним лобістом цього законопроекту. Це людина, яка цинічно торгує суверенітетом України, тому не має права робити такі заяви», – сказав Білецький.

Він також зауважив, що голосування за цей законопроект супроводжувалось кнопкодавством «десятків народних депутатів».

«Це – змова правлячої коаліції з Партією регіонів, через яку вони протягнули те, що цікаво Росії, Заходу, який хоче припинити вогонь за рахунок України. Ми продали свої національні інтереси, землю, за яку віддали своє життя за останні декілька років вже тисячі молодих українців», – підкреслив лідер Національного Корпусу.

Коментуючи законопроект №7163 про реінтеграцію Донбасу, ухвалений сьогодні в парламенті у першому читанні, Білецький висловив думку про те, що він є «абсолютно декларативним».

«В ньому намагались прописати небезпечні для країни моменти, тобто імплементацію мінських угод. Вважається, що цей пункт прибрали, але тільки зі слів Парубія, бо тексту, за який голосували депутати, не існує на дану хвилину. Ми не знаємо, в якому варіанті його подадуть», – зазначив він.

Парламентар сказав, що для того, аби підтримувати законопроект у другому читанні, в ньому не повинно бути «шахрайських оборудок щодо мінських угод».

«Вони внесли туди посилання на резолюцію Радбезу ООН, який посилається на мінські домовленості. Тобто, фактично, прибравши фразу «мінські домовленості», їх залишили у тексті», – пояснив він.

Другим важливим пунктом, що має бути у зазначеним у законопроекті, за словами Білецького, це заборона торгівлі та обміну товарів з окупованими територіями до часу їх деокупації. «Для мене принципові речі – це жодної згадки про «мінськ» і жодної торгівлі з ДНР-ЛНР», – заявив він, зазначивши, що законопроект повинен бути винесений на суспільне обговорення.

Related posts