Богословська назвала, які «жахи» медичної реформи чекають на українців

Богословська назвала, які «жахи» медичної реформи чекають на українців

З України за останні два роки поїхали 17 000 лікарів. Тому після прийняття медичної реформи в Україні не будуть лікувати краще. Реформа не забезпечила гарного фінансування обладнання та медичних систем.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (20:00 – 20:30 на телеканалі ZIK) заявила екс-народний депутат від Партії регіонів Інна Богословська.

«Якщо казати про те, як лікарі будуть лікувати після прийняття медичної реформи: як вони можуть лікувати краще, якщо в них при прийнятті цього закону немає ні тарифів на здійснення медичних послуг ні національних протоколів ні гарного фінансування ні обладнання та медичних систем. Страшна цифра – 17000 лікарів поїхали з України за останні два роки. Це страшна цифра, тому такі потуги сказати суспільству, що ми робимо медичну реформу, а іншою рукою створювати орган, який стає годівницею для бюрократів і коритом для свиней. Це те, що ми зараз маємо з медичною реформою», – певна Інна Богословська.

Тому екс-регіоналка запевнила, що медична реформа не призведе до зміни якості оздоровлення та лікування населення. На її переконання дуже непогана ідея медичної реформи, яка була в першому читанні, повністю знищена під час розгляду.

«Те чого вимагали лікарі і пацієнти, щоб покращити першу версію закону, не внесено, але внесені ті зміни, які створили злочинну схему. Ми маємо розуміти, що з моменту, коли Президент підпише цей закон у країні з’явиться один орган, який буде оперувати всім бюджетом медичної сфери. Він на сьогодні складає 97 мільярдів гривень. Цей бюджет буде в руках однієї особи, яка буде призначена закритою процедурою, ми з вами не будемо впливати на це призначення. Цей орган в одній особі буде визначати медичну політику, визначати як це має відбуватися, ставити завдання, фінансувати це і контролювати», – вважає пані Богословська.

На переконання гості програми, вона як антикризовий менеджер знає як виводити з кризи, тому помітила, що створення будь-якої системи такого типу, яка сама робить, сама себе контролює і карає, призводить до повної корупції.

«Ми там не знайдено ні входу ні виходу, тому, на превеликий жаль, сьогодні створена злочинна схема, якою злочинці будуть користуватися з першого дня, коли вона почне працювати. Це щодо наших з вами грошей. Фактично 100 мільярдів гривень, які ми з власної кишені заплатимо до бюджету, там сядуть молоді хлопці типу Березенка, чи такі як він, і будуть як з корита «жрати» цей бюджет і готувати підкуп виборців на нових виборах», – переконана Інна Богословська.

Related posts