Дроздов: Безболісно вирішити мовне питання в Україні

Дроздов: Безболісно вирішити мовне питання в Україні

Кожна людина, яка є представником різних нацменшин та мов, повинна усвідомити, що якщо вона хоче бути успішною в державі Україна, то без знання української мови не зможе себе реалізувати.

Таку думку висловив журналіст і телеведучий Остап Дроздов у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

Відповідаючи на питання глядача про мовну проблему України, Остап Дроздов звернувся до більшості українців із закликом не нехтувати свої правом та можливістю говорити українською.

«Шановна україномовна та україноцентрична частина нашої спільноти, перестаньте бути безхребетними та залишати свою рідну мову в купе потяга, коли ви приїздите до Києва! Мені здається, що саме з цього починається мовна культура», – наголосив Остап Дроздов.

Телеведучий зауважив, що в українців окрім своєї держави немає іншої землі, де рідна мова могла б функціонувати повноцінно. Натомість всі інші мови нацменшин, зокрема угорська, російська та польська, мають свої землі.

«Знову тіснитися і віддавати свою мовну територію для того, щоб бути вторинною у своїй власній державі?! Але я прекрасно розумію, в якій мовно покаліченій країні ми живемо, і яке лінгвістичне насилля пережила українська мова», – підкреслив Дроздов.

Так, нагадав журналіст, українську мову намагалися знищити 300 років поспіль. Коли письменник писав збірку віршів українською, то отримував 7 років каторги в Сибіру.

«Чи могла б якась інша мова вижити при таких обставинах? Але українська мова вижила! Тому це не тільки наш обов’язок, а також і кровна місія зберегти свою мову, навіть маючи свою державу. І це ніяким чином не повинно конкурувати з іншими мовами», – зауважив журналіст.

Дроздов зізнався, що без української мови Україна, де україномовних заженуть в гетто дискримінованих людей, йому мало цікава.

«Кожна людина, яка є представником різних нацменшин та мов, повинна усвідомити, що якщо вона хоче бути успішною в державі Україна, то без знання української мови не зможе себе реалізувати. І це абсолютно нормально, оскільки так сказала Чехія усім своїм жителям, так сказала і Франція усім свої жителям, зрештою, так сказали всі країни у світі», – підсумував Остап Дроздов.

Related posts