Гелетей: У мене немає жодних підстав звинувачувати Муженка в Іловайській трагедії

Гелетей: У мене немає жодних підстав звинувачувати Муженка в Іловайській трагедії

Я дуже добре знаю пана Муженка, знаю всі його сильні та слабкі сторони. Але звинуватити його в Іловайській трагедії у мене не має жодних підстав.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив начальник Управління державної охорони України, міністр оборони України (3 липня 2014 – 14 жовтня 2014р) Валерій Гелетей.

«Я дуже добре знаю пана Муженка. Знаю всі його сильні та слабкі сторони. Але звинуватити його в Іловайській трагедії у мене не має жодних підстав», – заявив Валерій Гелетей.

Екс-міністр оборони також зазначив, що у 2014-му році добровольчі батальйони не підпорядковувалися начальнику Генерального штабу Віктору Муженку.

«Добровольчі батальйони не підпорядковувалися Муженку. І якщо стояло питання звільнення Іловайська, то будь ласка. А добровольчі батальйони на той час підпорядковувалися Міністерству внутрішніх справ. І от питання в тому, що якщо Муженко і ставив питання про необхідність звільнити Іловайськ та інші міста, то це питання було не для добровольчих батальйонів, він спілкувався з керівники МВС, які вже повинні були визначати що та як робити», – розповів Валерій Гелетей.

Він пояснив, що саме перед МВС стояло завдання, чи направляти в Іловайськ озброєну Нацгвардію.

«Зокрема, з технікою, з боєприпасами, з усіма можливими технічними засобами, військовим озброєнням для того, аби забезпечити звільнення Іловайська. Але чомусь там з’явилися добровольчі батальйони. Але тут виникає питання, чому саме батальйони, які не підпорядковувалися Муженку пішли туди? От розслідування має дати відповідь», – зазначив Валерій Гелетей.

Нагадаємо, у серпні 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. 29 серпня «зелений коридор», попри обіцянки про безпеку, опинився під прямим вогнем російських військових і бойовиків. Загинуло щонайменше 366 українських військових.

Related posts