Кияни, увага! У парку Рильського з’явилася отруйна рослина

Кияни, увага! У парку Рильського з’явилася отруйна рослина

Голосіївський парк імені Максима Рильського «заатакував» Борщівник Сосновського. Це дуже отруйна багаторічна рослина, доторкнувшись до якої можна отримати серйозні опіки. Борщівник, в улюбленому місці відпочинку голосіївців, помітила місцева мешканка Людмила Троїцька, і забила на сполох…
— Ахтунг! Тримайте своїх дітей далі, якщо гуляєте в Голосіївському лісі. Це Борщівник Сосновського.

Викликає сильні і довго не заживаючі опіки. Особливо в сонячні дні. Небезпека полягає в тому, що при дотику до рослини ви не матимете ніяких неприємних відчуттів — вони з’являться згодом. В більшості країн цю гидоту знищують одразу ж. Сьогодні він повсюдно з’явився в Голосіївському лісі. Може, міська влада зреагує, і вкаже керівництву парку на проблему?- зазначає Людмила Троїцька.
Як зазначено у Вікіпедії, в Україні боротьба із борщівником ведеться на державному рівні. Згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення
При роботі з рослиною потрібно дотримуватись ряду настанов:
Попередження контакту шкіри з будь-якою частиною рослини, особливо тими частинами, що пустили на зламі сік. Він спричиняє опіки навіть на тильній поверхні долонь, де шкіра порівняно товста.
Робота з рослиною (особливо при викошуванні) передбачає використання щільного водовідштовхуючого одягу, окулярів та щільних гумових рукавиць.
Попередження дітей про небезпечність рослини. Велике листя та трубчасті стебла цікаві дітям для зламування.
Попередження використовування листя борщівника як серветок, для витирання рук чи ніг.
Розміщення інформаційних бюлетенів у школах, базах відпочинку та в місцях значної вегетації борщівника.

Related posts