Обережно – будівельний аферист! Як «видатний архітектор» Ейне обдурює людей

Обережно – будівельний аферист!  Як «видатний архітектор» Ейне обдурює людей

Всі, хто мав відношення до будівництва розуміє, що звести собі затишне родинне гніздечко вельми кропітка та недешева справа. Розуміла це й Лілія Троян, коли кілька років тому її родина  вирішила збудувати будинок під Києвом. Причому за новітніми теплозберігаючими технологіями, щоб  зекономити на енергоносіях.

Звичайно, як людина обережна та передбачлива Лілія довго та ретельно вибирала будівельну компанію, яка б відповідала критеріям – обов’язково юридична особа, щоб потім мати гарантії якості, з досвідом будівництва «теплих» об’єктів, й ,безперечно, з хорошою репутацією.

Така компанія за порадою знайомих знайшлась. Її назва ТОВ «ОСВ — ПРАКТИК». ОСВ – це абревіатура директора компанії Осипенко Сергія Васильовича.   Кілька зустрічей, під час яких і сам Осипенко, але найбільше технічний директор цієї фірми Іларіон ЕЙНЕ «зі знанням справи» та пристрастю доводили, що саме вони є тими професіоналами, котрих шукає Лілія. Мовляв, у них і досвід й репутація, але головне – у них є  унікальна технологія споруджування теплих будинків. Головний компонент цієї технології – СІОПОР, сипучий утеплювач, що заповнює пустоти у зовнішніх стінах і є «унікальним звукоізолюючим та теплоутримуючим матеріалом». Показати в натурі СІОПОР не змогли, бо,  —  «У нас цей матеріал виривають з рук, настільки товар унікальний та новаторський». До того ж,  разом з сіопором вони постачають унікальну керамічну цеглу з Харкова.

Повірила Лілія «професіоналам та новаторам». Підписала Договір на будівництво будинку за їхньою технологіє. Тим паче Іларіон ЕЙНЕ настільки солідно себе поводив, показував журнали та буклети зі своїми статтями та виступами на будівельний форумах. А на СІОПОР у нього взагалі патент, тобто ніхто, окрім нього, не може виробляти чи продавати цього товару. Будівництво розпочалося, але невдовзі   (справа була пізньої осені)  керівники «ОСВ — ПРАКТИК»  заявили —  «Час нестабільний, ціни зростають щодня, тому ви дуже зекономите, якщо проплатите матеріали ще до Нового року. А тільки зійде сніг, ми відразу привеземо сіопор і цеглу».

Далі – класика шахрайства. Довірлива замовниця передає 100 % суму авансом  й стала чекати весни. Довелось терпіти до літа, бо навесні товару не було. Після тривалих перемовин та прохань,  вона таки домоглась поставок цегли. Але яким було здивування родини Троян, коли замість обіцяної й проплаченої дорогої облицювальної цегли їй привезли зовсім іншу «чорнову», причому чимало її було пошкодженою. Довелось ще раз доплачувати за облицювальну. Але найбільша несподіванка була потім.  Сіопору в «ОСВ — ПРАКТИК» — не було. Принаймні для Лілії. Ті маленькі партії, що виготовлялись напівкустарним методом під Києвом, йшли на інший «крупний» об’єкт.А  потім виробництво  СІОПОРу зупинилося взагалі.  Без «диво — матеріалу» залишилася не тільки Лілія, а й всі інші інвестори. А може їм і поталанило, бо в одного з клієнтів ЕЙНЕ після застосування сіопору  через деякий час стіни будинку  почали «цвісти та лущитися».   Звісно ж, людина й досі чекає на компенсацію збитків.

З того часу минуло майже три роки. Й на сьогодні у Троянів — ні товару, ні повернутих грошей.   Іларіон ЕЙНЕ заблокував телефон Лілії та її родичів, а на дзвінок адвоката з приводу юридичної відповідальності заявив – «В суд? Залюбки. Я люблю судитися, в мене десятки судових позовів».  Справді,  Трояни зі своєю бідою виявилась не самі. Методика ошукування ЕЙНЕ спрацювала на десятках клієнтів.  Адже він видає з себе авторитета в будівельній галузі, він тонкий психолог й вміє «вішати локшину на вуха». До того ж, у нього є декілька фірм, офіси, сайти. Ну як тут не потрапити на гачок шарлатана.

З’ясувалося, що Іларіон ЕЙНЕ представляє не тільки уже згадану фірму «ОСВ –ПРАКТИК», де він офіційно обіймає посаду технічного директора.  Він же – керівник компанії «СІОПОР — УКРАЇНА» та ТОВ «ЗЕЛЕНЕ БУДІВНИЦТВО».  Коли декілька журналістів у рамках журналістського розслідування навідались в офіс однієї з компаній, щоб поставити ЕЙНЕ декілька запитань, виявилось, що вони прийшли в офіс  ТОВ «БАУ САПІЄНС», яке також очолює «геніальний архітектор». Причому цей офіс розміщений в квартирі багатоквартирного будинку й питання до контролюючих органів, чому в приватній оселі всупереч закону, здійснюється господарська діяльність. Додам —  з ошукування громадян.

Чому так впевнено й безкарно поводить себе ЕЙНЕ? Бо в усіх вище перелічених компаніях він не є керівником. Всі фірми оформлені на інших осіб. До того ж, на ЕЙНЕ не зареєстровано жодного майна. Всі його будинки, квартири та автомобілі належать  родичам. Важко довести й факт отримання грошей, адже гроші він бере готівкою, а його   «розписки» в суді навряд чи стануть аргументом проти шахрая.   Є й інші причини, чому й досі Іларіон ЕЙНЕ та його команда продовжують  будівельні афери?  Причин на це декілька. Дехто із забудовників приватних будинків ще й досі вірять в порядність цих людей. Комусь просто набридло шукати справедливості в судах, як кажуть, собі дорожче. А от замовникам багатоквартирних будинків та комплексів, особливо тих, що споруджуються на бюджетні кошти, мабуть невигідно з’ясовувати – чи справді є сіопор у стінах їхніх об’єктів, чи дотримані інші технології та кошториси. Бо самі  ж замовники можуть бути задіяними в фінансових схемах з відмивання коштів.

Коли Лілія Троян звернулося до декількох видань, а журналісти прийшли із запитаннями до офісу шахрая , той явно занервував. Він відразу «забув», що в нього є такий клієнт, почав виштовхувати журналістів з кабінету й виривати з рук записуючі пристрої.   Що й підтверджує народну мудрість – «На злодії й шапка горить!»

Богдан Калюх, журналіст

 

Related posts