У Ахметова бідкаються, що українці мало платять за електроенергію

У Ахметова бідкаються, що українці мало платять за електроенергію

«У нас найнижчі тарифи на електроенергію»

Тільки в Україні ціни на електроенергію для пересічного громадянина не відповідають рівню собівартості її вироблення, зауважує голова наглядової ради компанії «Київенерго» Іван Плачков. Цю різницю, за його словами, покривають промислові підприємства та бюджетні організації.

«В нас тарифи нижчі для населення, навіть не тільки серед країн Західної Європи, а й ніж у Молдові, Грузії, Балтії, нижчі, ніж в усіх країнах. У нас найнижчі тарифи на електроенергію, тому що немає політичної волі зробити тарифи хоча б на рівні собівартості, і потім включити механізм субсидій для малозабезпечених родин. Сьогодні і забезпечені верстви населення платять за електроенергію за цінами нижче від собівартості. В нас алогічний алгоритм тарифної політики в цілому», – підкреслює Плачков.

Для того, щоб збалансувати тарифи, щоб вони були прозорими і обґрунтованими, потрібно зробити енергетичний баланс країни, зазначає Плачков. Тобто дізнатися, скільки країна споживає первинних і вторинних ресурсів, порахувати, скільки в Україні цих енергоресурсів є. Після цього, за його словами, треба визначити дефіцит, знайти шляхи його компенсації і тільки тоді встановлювати тарифи.

Нагадаємо, компанія «Київенерго» входить до компанії ДТЕК, яка належить Ринату Ахметову.

Related posts