Василь Вовк пояснив, коли правоохоронці мають право застосовувати зброю

Василь Вовк пояснив, коли правоохоронці мають право застосовувати зброю

Застосовувати зброю правоохоронцям необхідно лише у крайніх випадках, коли є небезпека їхньому життю. Навіть коли буде пошкоджене майно, то не потрібно вбивати злочинця, а затримати та судити.

Про це розповів керівник Головного слідчого управління СБУ (2014 – 2015 рр.) Василь Вовк в ефірі програми «Vox populi» (20:00 – 20:30 на телеканалі ZIK).

«Часто правоохоронці з перевищенням повноважень застосовують проти людей зброю та інші засоби тиску. Чому? Бо в нас немає управління. Мене сьогодні запитали, чому правоохоронці не діють. Я кажу їм, що в них немає наказу діяти. Вони діють тоді, коли є наказ. На жаль це традиція та ментальність. Тому є випадки, коли є грубі порушення закону, а правоохоронці споглядають за ним. А коли вони не мають вчиняти силових дій і застосовувати зброю, але вони її застосовують, бо вони мають наказ», – вважає пан Вовк.

На переконання гостя програми, застосовувати зброю необхідно лише у крайніх випадках, коли є небезпека життю поліцейського.

«Ті, хто отримують зброю мають знати, що не потрібно в нікого стріляти, потрібно знайти вихід, аби знайти злочинця або потенційного злочинця. Застосовувати зброю потрібно у крайньому випадку. Навіть коли буде пошкоджене майно, то не потрібно вбивати злочинця, який це робить, потрібно вжити всі необхідні заходи для затримання і судити. Я вітаю дії поліції зі звільнення Святошинського суду від тих, хто його захопив, бо це не є цивілізована країна та дія. Так потрібно поступати і я підтримую звільнення приміщення суду», – відзначив колишній керівник Головного слідчого управління СБУ.

Related posts