ВІЙНУ ПЕРЕНОСЯТЬ З ДОНБАСУ ДО КИЄВА, РОСІЯ ТУТ МАЙЖЕ ЯК ВДОМА, – АНДРІЙ БІЛЕЦЬКИЙ

ВІЙНУ ПЕРЕНОСЯТЬ З ДОНБАСУ ДО КИЄВА, РОСІЯ ТУТ МАЙЖЕ ЯК ВДОМА, – АНДРІЙ БІЛЕЦЬКИЙ

АНДРІЙ БІЛЕЦЬКИЙ – засновник і екс-командир полку «Азов», нардеп, лідер партії «Національний корпус». У першій частині інтерв’ю «Апострофу» він розповів про амбіції своєї політичної сили, про об’єднання рухів правого толку, необхідність вирішення питання імпічменту президента на референдумі, а також про війну Росії проти України, яка перемістилася на вулиці мирних міст.
— Одна з гучних подій вересня – вибух автівки у центрі Києва, в результаті якої загинув екс-боєць АТО Тимур Махаурі. Ви прослідковуєте в подібних випадках якусь тенденцію? До того ж, знову в таких ситуаціях фігурує чеченський слід…

— Мене мало цікавить, відверто кажучи, чеченська сторона цієї ситуації. Я цим мало переймаюсь. Мене більше хвилює те, що нам продовжують розповідати про поступове зниження втрат на фронті, але насправді фронт поступово переноситься всередину країни. Він давно почав вже переноситися у Київ.

— І підрив авто Тимура Махаурі є свідченням цього?

— Так. Так само як смерть [журналіста] Паші Шеремета, смерть [полковника ГУР Міноборони Максима] Шаповала, смерть [Олександра] Хараберюша, контррозвідника СБУ в Маріуполі при схожій ситуації, вбивства деяких офіцерів і так далі. Усе це, безумовно, ланки одного ланцюга. Це поступове перенесення війни зі сходу країни в Київ. І влада, силовики, МВС, Служба безпеки України виявляються абсолютно безпорадними в цьому.

— Чому ви вважаєте їхні дії безпорадними? Як Росії вдається проводити подібні операції?

— Поки що нібито вдалося запобігти загибелі лише Антона Геращенка (за даними силовиків, замах на життя нардепа було попереджено на початку року, — «Апостроф»). Тому все це свідчить про те, що у росіян досить серйозний рівень. З цим навряд чи варто сперечатися. Радянські контррозвідувальні органи з часів ЧК, НКВС були заточені під політичні вбивства, під дестабілізацію і тому подібні речі. Вони мають один з найбільших досвідів в цьому плані. І, безумовно, сучасна ФСБ – це дітище ЧК. Але у будь-якому разі не варто дивитися, який ворог, варто дивитися, на що ти, власне кажучи, здатен. А наші спецслужби та МВС показують, що здатні вони не на багато.

— Так а що ми можемо робити в цій ситуації?

— Це риторичне питання. Його насправді треба ставити, наприклад, голові СБУ, голові ГУР, голові МВС, але навряд чи мені. Але взагалі всі розмови про реформу, про відновлення структур МВС та структур Служби безпеки України є не більше, ніж профанацією. Ці реформи проведені неналежним чином, тому там немає професійного рівня.

— Реформа поліції в тому числі?

— Безумовно. Реформа поліції – взагалі одна з найрозкрученіших профанацій, яка є у країні. Хоча, знову-таки, це питання не патрульних поліцейських. Мова скоріше про слідчі органи. Їм треба думати, як реально реформувати ці структури, а не на папері чи у Facebook.

— З ваших слів, ворог підступається набагато ближче, ніж ми думаємо. Як тоді буде далі розгортатись ситуація в країні? Ще більше вбивств, підривів, провокацій?

— Повірте, я знаю про випадки вбивств по всій території країни. Просто через те, що вони не пов’язані з вибухами і вони не столичні, вони проходять повз увагу громадськості. Росія проводить безпрецедентну операцію із зачистки офіцерів, у першу чергу, різного рівня людей, які брали участь у бойових операціях. І це не зачистка свідків, це зачистка ворогів.

Подібні політичні вбивства – надзвичайно складна річ, і те, що вони їх роблять в такій величезній кількості і з такою настирливою постійністю – буквально кожні декілька місяців ми маємо таку історію – показує, що вони себе тут відчувають майже як вдома. І це все всередині країни. А ми розповідаємо про мир.

— Про війну і мир ми з вами ще поговоримо. Розкажіть зараз, яка ситуація з вашою політичною силою «Національний корпус». Майже рік тому було оголошено про створення, що за цей час вдалося зробити? Є чим похизуватися?

— Для нас політична партія – це не більше, ніж інструмент, тому що тільки така форма бере участь у виборах. Щодо успіхів – то досягнення в цьому плані у нас величезні. Я думаю, більше, ніж будь у кого. За літо ми пропустили 3000 дітей через табори, в яких всі вихователі були сьогоднішніми ветеранами і колишніми АТОшниками. Зробили мережу таких таборів по всій країні. Це абсолютно унікальний дитячий центр, який буде працювати увесь рік.

— Яке фінансування у вас було на відкриття таких таборів?

— Немає нічого простішого, ніж з’їздити в «Азов» і подивитися. Там є повний фотоальбом, як він створювався з нуля. Його робили ми, наші хлопці, полкові, які приїжджали на ротацію, величезна кількість волонтерів, бізнесмени, які надавали матеріали, техніку і так далі. Його робили батьки дітей, які були попереднього року. Ще рік тому це був наметовий табір, тобто діти спали в наметах, і був вуличний клозет. У цьому році там клас робототехніки і кібернетики, найбільший в Києві скалодром, найбільший мотузковий парк, смуга перешкод, площадки для пейнтболу, спортивна зона з кросфіт-станцією, відкритим рингом і тому подібними речами. Це все для молоді. І якщо хтось має бажання займатися альпінізмом, спортом, тайським боксом – там є це все.

Зараз таких таборів дев’ять. У наступному році, сподіваємося, закриємо повністю всі області. Що стосується, наприклад, такої речі, як зарплатня і так далі, мінімально скидаються батьки дітей – військовослужбовці, АТОшники, ветерани, бізнесмени. У нас є величезна кількість людей, які приходили і казали: я хочу взяти безкоштовно 10 дітей на одну зміну і так далі. Таким чином і фінансується вся ця історія. Ми починали давно, але за цей рік ми дуже сильно розширилися. У нас уже є фактично безкоштовні спортзали, деякі з яких уже повністю наші. Немає у Закарпатті, якщо мені пам’ять не зраджує, і, мабуть, все. Ми створили величезну спортивну мережу під маркою «Спортивний корпус» для української молоді. Молодь не займається платно в цих спортзалах, і ми за цей рік вивели її на абсолютно інший рівень. Наші діти вигравали чемпіонати Європи із самбо, наші юнаки вигравали чемпіонати світу з кікбоксінгу, тайського боксу, активісти вигравали чемпіонати України з пауерліфтингу.

Related posts