Виногродський про Порошенка: Упродовж трьох років усе сказане ним не є правдою

Виногродський про Порошенка: Упродовж трьох років усе сказане ним не є правдою

Серед вимог учасників акції протесту під ВРУ немає нічого такого, що розхитувало б ситуацію в Україні або ж якісь політикани могли на цьому піаритися.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив колишній командир батальйону «Донбас» Анатолій Виногродський.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко заявив, що акції під ВРУ не зможуть розхитати ситуацію в Україні. «Як не намагаються розхитати ситуацію – вона не розхитується. Бо 30-40 людей вони називають всеукраїнською акцією. Народ не дасть розхитати», – висловився Порошенко.

Анатолій Виногродський зазначив, що йому важко оцінювати слова очільника держави, оскільки упродовж трьох років усе сказане ним не є правдою. Гість програми назвав спроби пов’язати акцію під ВРУ з політиками «досить цікавими». Анатолій Виногродський звернув увагу на те, що у наметовому містечку на вул. Грушевського відсутні прапори політичних сил, натомість там перебувають ветерани АТО та добровольці, які опікуються безпекою та дисципліною у таборі.

Гість програми нагадав, що учасники акції протесту висунули вимоги, які, зокрема і Петро Порошенко, ідучи на вибори, обіцяв виконати. Зокрема, йдеться про вимогу щодо прийняття закону про імпічмент. Це, зі слів Анатолія Виногродського, потрібно для того, щоб, обираючи очільника держави, мали змогу або через депутатів ВРУ, або за допомогою народного референдуму у разі порушення ним своїх обов’язків відкликати його із цієї посади.

Іншою вимогою, нагадав Виногродський, є скасування депутатської недоторканності, і це обіцяють зробити впродовж десятиліття.

«Не бачу нічого такого, що би розхитувало ситуацію або ж якісь політикани могли на цьому піаритися. Це все – те, що нам обіцяли і не більше», – наголосив Анатолій Виногродський.

Народний депутат України Леонід Ємець нагадав, що є автором трьох законопроектів, які були заявлені як мета зібрання перед Радою. Водночас гість програми зауважив, що частина із законопроектів не мала великих шансів, щоб отримати підтримку у ВРУ.

«Закон про відкриті виборчі списки кардинально міняє систему, за якою обираються депутати. А ті, які зараз у парламенті, обиралися за старою системою, і шансів бути обраними за новою системою відкритих виборчих списків у них нуль», – заявив Леонід Ємець.

Related posts