Хто незаконно будує житло на берегах українських річок

Хто незаконно будує житло на берегах українських річок

Конституція України передбачає, що вода є власністю народу, оскільки вода не може бути приватизованою – водні об’єкти належать усім громадянам країни і ніхто не має права обмежувати доступ до води. Та для тих, хто лишився при владі і прийшов до неї за рахунок майдану – закони не писані.

Елітні котеджі на берегах річок ростуть мов гриби після дощу. Позасмагати на березі Дніпра – ще той квест, адже дістатися води заважають панські паркани.

Управи на власників елітних прибережних забудов нема. Єгор Недашківський входить до робочої групи в Київраді, яка й шукає вирішення проблеми забудови столичних берегів. Його свідчення про елементарне «рішалово» на всіх рівнях відверто вражають.

Насправді, було б у влади бажання покласти край такому безчинству – давно б ці прибережні маєтки могли б зрівняти із землею. Цілком законно.

Київрада фактично може прийняти рішення про демонтаж самовільно збудованих об’єктів. Це єдина рада в Україні, якій спеціальним законом надані такі можливості. Якщо б була політична воля у більшості в Київраді – у міського голови – то я впевнений, можна було б очистити береги Дніпра від самовільно збудованих об’єктів, – розповів юрист Єгор Недашківський.

Для більш чіткого розуміння масштабу того, що має бути знесено, варто пояснити, що в залежності від величини річки є наступні обмеження: не можна будувати за 25 метрів до берега малих річок, за 50 до середніх і аж за 100 до великих – Дніпро відноситься до останніх, і фактично за 100 метрів до води не повинно бути жодних будівель.

Але маємо ситуацію, коли в цій зоні побудувалися господарі життя – чиновники, депутати, прокурори, і голосувати за знесення своїх же ж будинків явно ніхто не буде.

Маєтки за кількаметровими парканами просто вражають своїм багатством, загороджена не тільки земля, а й вода. Тож про дотримання законодавства мова взагалі не йде, особливо враховуючи те, що з самого початку до виділення цих земель, ще командою Черновецького, є багато питань і в поліції і в прокуратури.

Секрет безуспішної діяльності правоохоронців, багатства маєтків, і впевненості у собі господарів будинків став зрозумілим після відкриття кадастрової карти. Крім Хомутинників, які мають тут земельні ділянки через фірму «Буенор», власником кількох наділів значиться ще й колишній заступник голови Київської ОГА Олег Корбан.

Також серед щасливчиків – син екс-нардепа від БЮТ Михайла Поживанова – Валерій, його рідний брат Олександр зараз чинний депутат Київради від «Батьківщини».

Related posts