Єгор Соболєв: Що відбувається у Парламенті п’ятий день голосувань поспіль і чому це важливо для кожного

Єгор Соболєв: Що відбувається у Парламенті п’ятий день голосувань поспіль і чому це важливо для кожного

Що відбувається у Парламенті п’ятий день голосувань поспіль і чому це важливо для кожного.

Вам варто знати, що на додачу до продажності багатьох суддів, прокурорів та адвокатів ми з Вами ризикуємо отримати судові правила, написані за російською технологією «Закон что дышло, куда повернешь, туда и вышло».

Як така загроза виникла.

Президент у березні запропонував переписати одразу п’ять кодексів. Взагалі для змін будь якого кодексу законодавство вимагає подання та ухвалення окремого законопроекту. Петро Порошенко одним законопроектом запропонував зміни одразу до п’яти: Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Кодексу законів про працю та Кодексу про адміністративні правопорушення.

Ми звернули на це зловживання увагу. Але спікер Андрій Парубій та голова правового комітету Парламенту Руслан Князевич не побачили проблеми.

Ще більше ризиків виявилося всередині законопроекту. Він дозволяє суддям не проголошувати рішення прилюдно, штрафувати учасників процесу за дії, які йому здаються порушеннями; та обмежувати вхід до зали судових засідань «через відсутність вільних місць».

Оці «здаються» — найбільше прокляття президентської ініціативи. Вона наповнює Кодекси словами, які треба трактувати. Наприклад, «малозначна справа», «грубе порушення закону», «суттєві негативні наслідки».

Уявляєте, що буде, якщо ці слова будуть записані в Кодексах? Багатьом нинішнім суддям це дозволить без жодних перепон маніпулювати ходом процесу. І не нести за це відповідальності, бо такі можливості будуть прописані в Кодексах.

Як це можна зупинити? Ми вже другий сесійний тиждень намагаємося виправити президентський законопроект за допомогою більше чотирьох тисяч поправок. Але участь у голосуваннях бере максимум сотня депутатів. З яких за виправлення розпливчастих формулювань або проти відвертого наступу на право громадян на справедливий суд голосує від 30 до 60 членів Парламенту.

І, оскільки у більшості з Вас лише виробляється звичка слідкувати за голосуванням Вашого депутата/партії, а журналісти не звикли аналізувати законопроекти, все це сходить з рук. Більшість журналістів взагалі називають все це «судовою реформою».

Хоча в залі є люди, які розуміють, що доля може відплатити їм за нинішню поведінку. Той самий голова правового комітету Ради, соратник Президент Руслан Князевич, який представляє закон на трибуні, старається не говорити в мікрофон. Щоб його позиція не потрапила до стенограми засідання.

Переконуємо колег з «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» не брати гріх на душу та не голосовати за законопроект в цілому.

Попросіть, зі свого боку, і Ви.

Інакше беззаконня у державі ще збільшіться.

Related posts